Gigabitowy, stackowalny przełącznik zarządzalny L2+ JetStream, 28 portów T2700G-28TQ

  • Podstawowe funkcje warstwy 3, takie jakie routing statyczny oraz RIP v1/v2 z możliwością obsługi wielu protokołów routingu warstwy 3, w tym OSPF/ECMP/PIM/VRRP po wykupieniu licencji na warstwę 3 (T2700G-28TQ-L1000), co pozwala znacząco zmniejszyć koszty
  • Technologia True Physical Stacking obsługuje do 8 jednostek i ma przepustowość do 320Gb/s, co umożliwia wysoką skalowalność i wydajną kontrolę nadmiarowości
  • 10-gigabitowe łącze nadrzędne Ethernet umożliwia aplikacjom, wymagającym dużej przepustowości, działanie wolne od zakłóceń i szybszy przesył danych
  • Wymienny moduł zasilania oraz zasilacz nadmiarowy minimalizują przestoje

Zastosowanie produktu

Przełącznik zarządzalny T2700G-28TQ L2+ jest stworzony do budowania sieci skalowalnej, stabilnej i umożliwiającej szybki dostęp. Przełącznik wyposażony jest w 24 gigabitowe porty RJ-45, 4 gigabitowe porty Combo SFP i do 4 10-gigabitowych slotów SFP, zapewniając większą elastyczność w rozbudowie sieci. Obsługuje podstawowe protokoły routingowe Warstwy 3, takie jak RIP v1/v2. Ma także możliwość obsługi zaawansowanych funkcji warstwy 3, takich jak OSPF/ECMP/PIM/VRRP po zakupie licencji. Co więcej, dzięki funkcji tworzenia stosu protokołów w warstwie fizycznej i opcjonalnemu zasilaczowi nadmiarowemu, T2700G-28TQ gwarantuje stabilność sieci i wydajną kontrolę nadmiarowości. T2700G-28TQ obsługuje funkcję robust security, aby zapewnić ochronę twojej sieci firmowej.

Przełącznik zarządzalny T2700G-28TQ L2+ to niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie dla sieci korporacyjnych, uczelnianych i sieci oferowanych przez usługodawców internetowych.

Podstawowe funkcje routingu warstwy 3

  • Maksymalna prędkość przekierowywania adresów IP
  • Routing statyczny
  • RIP v1, v2
  • Serwer/Przekaźnik DHCP

Zaawansowane funkcje routingu warstwy 3 (wymagana licencja)

  • OSPF v2
  • ECMP
  • PIM-SM/PIM-DM/IGMP
  • Serwer/Przekaźnik DHCP
  • ARP Proxy
  • VRRP

Funkcja Physical Stacking

  • Do 8 jednostek Physical Stacking
  • Do 192 GE, port combo SFP 32 Gb i 16 10G SFP+
  • Do 320Gb/s przepustowości
  • Ring Stacking dla funkcji Link Redundancy
  • Agregacja łączy

Zasilanie

  • Moduł zmiany zasilania podczas pracy urządzenia: PSM150 (Maksymalna moc wyjściowa: 150W)
  • Opcjonalny zewnętrzny zasilacz nadmiarowy: RPS150 (Maksymalna moc wyjściowa: 150W)

Cechy przełącznika warstwy 2

  • Protokół kontroli agregacji łączy (LACP)
  • 4K VLAN
  • IEEE 802.1q VLAN/MAC VLAN/Protocol VLAN/QinQ/Private VLAN/GVRP
  • STP/RSTP/MSTP
  • IGMP Snooping
  • LLDP

Funkcja Quality of Service

  • 8 kolejek priorytetów
  • Obsługa standardu IEEE 802.1P
  • DSCP QoS
  • Limit transferu danych
  • Voice VLAN

Zabezpieczenia

  • Wiązanie IP-MAC-Port-VID
  • Lista kontroli dostępu (L2~L4 ACL)
  • Standard 802.1x i uwierzytelnianie protokołu RADIUS
  • Ochrona przed atakami DoS
  • Zabezpieczenia portów
  • Szyfrowanie SSL i SSH

Zarządzanie

  • Interfejs graficzny (GUI) sieci Web
  • Wierz poleceń (CLI)
  • SNMP v1/v2c/v3
  • RMON (grupa 1, 2, 3, 9)
  • Funkcja IP Clustering
  • Funkcja duplikowania obrazu
CECHY SPRZĘTOWE
Standardy i protokoły IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p
Porty 24 porty 10/100/1000Mb/s RJ45
(Automatyczna negocjacja prędkości/Automatyczne krosowanie - Auto MDI/MDIX)
4 sloty combo gigabit SFP
Do 4 slotów 10G SFP+ (2 wbudowane i 2 opcjonalne sloty 10G SFP+)
1 port konsolowy
Okablowanie sieciowe 10BASE-T: kable UTP kategorii 3, 4, 5 (maksymalnie 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: kabel UTP kategorii 5, 5e lub wyższe (maksymalnie 100m)
100BASE-FX: MMF, SMF
1000BASE-X: MMF, SMF
10GBASE-LR
10GBASE-SR
Bezwentylatorowy Nie, 4 wentylatory
Zasilanie 100~240VAC, 50/60Hz
Wymiary (S x G x W) 440*330*44 mm(17,32*13*1,73 cala)
PHYSICAL STACKING
Konwertery SFP+ i kable miedziane (DAC) TXM431-SR
TXM431-LR
TXC432-CU1M
TXC432-CU3M
Maksymalna ilość portów Stacking 2 SFP+
Ilość jednostek w stosie 8
Przepustowość portu stakującego 20 Gb/s (Full-Duplex)
WYDAJNOŚĆ
Wydajność przełączania Do 128Gb/s dla przełącznika samodzielnego
Przepustowość Do 320Gb/s przy 8 jednostkach w stosie protokołu
Szybkość przekierowań pakietów Do 95,2Mp/s dla przełącznika samodzielnego
Tablica adresów MAC 32K
Bufor pakietów 16 Mb
Ramki jumbo 10240 bajtów
Ilość tras 12K
Ilośc tras statycznych 256
Ilość interfejsów z adresami IP 128
FUNKCJE OPROGRAMOWANIA
Podstawowe funkcje L3 Maksymalna prędkość przekierowywania adresów IP
Routing statyczny
RIP v1, v2
Serwer/Przekaźnik DHCP
Zaawansowane funkcje L3 OSPF v2
ECMP
PIM-SM/PIM-DM/IGMP
Serwer DHCP/DHCP Relay
ARP Proxy
VRRP
Funkcja Quality of Service Priorytetowanie ruchu CoS/DSCP w oparciu o standard 802.1p
Obsługa 8 kolejek priorytetów
Ustalanie kolejki priorytetów: SP, WRR, SP+WRR
Limit transferu danych zależny od portu i przepływu danych
Voice VLAN
Cechy przełącznika warstwy 2 IGMP Snooping V1/V2/V3
Obsługa protokołu LACP, zgodnie ze standardem 802.3ad (Do 32 grup agregacji, z 8 portami w grupie)
Protokół Spanning Tree STP/RSTP/MSTP
Filtrowanie/ochrona BPDU
TC/Root Protect
Funkcja wykrywania pętli zwrotnych
Kontrola przepływu danych w standardzie 802.3x
Sieci VLAN Obsługa do 4K sieci VLAN jednocześnie (spośród identyfikatorów 4K sieci VLAN)
IEEE 802.1Q VLAN/MAC VLAN/Protocol VLAN/QinQ/Private VLAN/GVRP
Listy kontroli dostępu Filtrowanie pakietów, oparte o źródłowe i docelowe adresy MAC (L2~L4), adres IP, porty TCP/UDP, standard 802.1p, DSCP, protocol and VLAN ID
Ustalony zakres czasu
Bezpieczeństwo transmisji Wiązanie IP-MAC-Port-VID
Uwierzytelnianie oparte o standard IEEE 802.1X (w zależności od portu/adresu MAC), Radius,Guest VLAN
Ochrona przed atakami DoS
Dynamiczna ochrona przed atakami ARP (DAI)
SSH v1/v2
SSL v2/v3/TLSv1
Zabezpieczenia portów
Broadcast/Multicast/Unknown-unicast Storm Control
Zarządzanie Interfejs przeglądarki internetowej GUI, interfejs linii poleceń CLI
SNMP v1/v2c/v3, zgodne z publicznymi i prywatnymi bibliotekami MIB TP-LINK
RMON (grupy 1, 2, 3, 9)
Klient DHCP/BOOTP, DHCP Snooping, DHCP Option82
Monitorowanie CPU
Port Mirroring
Synchronizacja czasu SNTP
Zintegrowany protokół NDP/NTDP
Aktualizacja firmwaru: poprzez protokół TFTP oraz przeglądarkę internetową
Diagnostyka: test VCT
Logi systemu i publiczne biblioteki MIB
Funkcja duplikowania obrazu
INNE
Certyfikaty CE, FCC, RoHS
Zawartość opakowania Przełącznik;
Kabel zasilający;
Instrukcja szybkiej instalacji;
Płyta CD;
Zestaw montażowy;
Gumowe podstawki
Wymagania systemowe Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, Vista™ lub Windows 7/8, MAC® OS, NetWare®, UNIX® lub Linux.
Środowisko pracy Dopuszczalna temperatura pracy: 0℃~40℃ (32℉~104℉)
Dopuszczalna temperatura przechowywania: -40℃~70℃ (-40℉~158℉)
Dopuszczalna wilgotność powietrza: 10%~90% niekondensująca
Dopuszczalna wilgotność przechowywania: 5%~90% niekondensująca